Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - “Piękno na to jest, by zachwycało.”

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

Jakub Kieraś - uczeń z klasy 2D zdobył wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym dla szkół ponadpodstawowych “200. rocznicę urodzin Cypriana Norwida” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Jakub zobrazował emocje do wiersza “Narcyz”.

norwid IMG 1279 1024

Pan Wacław Jałowiec, jako przedstawiciel komisji oceniającej prace plastyczne, wnikliwie omówił każdą z nich i docenił wrażliwość estetyczną wszystkich uczestników konkursu.

norwid IMG 1288 1024

norwid IMG 1313 1024

W tej kategorii szkołę reprezentowały również uczennice: Nikola Benesz z IC, Salomea Stasienko z IC, Małgorzata Pruchnik z IIE, Natalia Giełbaga z IVC i Aleksandra Bizoń z IVC.

Na mapie wydarzeń związanych z konkursem Roku Norwidowskiego nie zabrakło recytatorów godnie reprezentujących Mechanik. Maria Chęciek z IC przedstawiła wiersz “Śmierć”, Anna Pawełek z IC “W Weronie”, Kacper Widzisz z IC “Jesień”, Kinga Wstawska z IIE “Klątwę”, a Jadwiga Zięba z IIE prezentowała fragmenty “Promethidiona” (recytatorom akompaniował na gitarze Sebastian Rożek z IC).

norwid IMG 1285 1024

Wyjątkową pochwałą dla młodzieży były słowa emerytowanej nauczycielki, miłośniczki poezji, pani Wirginii Lis: “Jesteście najwspanialszymi ambasadorami trudnej twórczości czwartego wieszcza romantycznego... Cypriana Kamila Norwida”

norwid IMG 1307 1024

Tekst: Ewa Reguła

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,