15 października w naszej szkole odbyła się akademia związana z Dniem Edukacji Narodowej połączona z Dniem Patrona Szkoły.

Podczas tej uroczystości gościliśmy Pana Jana Warzechę Posła na Sejm RP, Pana Adama Pieniążka Wicestarostę Powiatu Dębickiego, Panią Annę Wilczyńską Dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Dębickiego, Pana Józefa Sieradzkiego długoletniego pracownika naszej szkoły oraz absolwenta, a obecnie Przewodniczącego Rady Miasta Dębica oraz Pana Tomasza Domaradzkiego Przewodniczącego Rady Rodziców. Od wszystkich gości usłyszeliśmy ciepłe słowa otuchy i zrozumienia oraz szczere życzenia dla wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów.
Ważnym punktem tej uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Podczas akademii Pani Dyrektor Bożena Zielińska nagrodziła nauczycieli, którzy w szczególny sposób pracowali na rzecz szkoły.
Część artystyczna przeniosła wszystkich w świat tańca i muzyki. Mogliśmy oglądać niezwykłe talenty naszych uczniów, którzy zaprezentowali tańce z różnych zakątków Europy. Całości dopełnił Zespół Muzyczny, który przedstawił nam swoje interpretacje muzyczne znanych utworów.
Na koniec uroczystości na terenie przyszkolnym posadzono pamiątkowy Dąb Edward Pamięci Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego, dobroczyńcy szkoły. Sadzonka dębu została podarowana naszej szkole przez Fundację Raczyńskich i przywieziona z Rogalina przez Pana Mikołaja Pietraszaka Dmowskiego - sekretarza Fundacji Raczyńskich w czerwcu 2019 r.
A Pan Paweł Miłosz hodował go przez 2 lata. Rok w szkole na parapecie i ponad rok na tarasie w domu.
