Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - Narodowe Czytanie w Mechaniku
AKTUALNOŚCI

Szukaj

Baner

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Dziennik

Plan

plan_lekcji

Dokumenty

logo dokumenty szkoły

Samorząd

samorzad-uczniowski

Konkursy

Projekty

logo-projekty

 Tradycyjnie,  jak co roku,  nauczyciele pracujący w bibliotece szkolnej zorganizowali  Narodowe Czytanie . Odbywało się ono z powodu epidemii w zmienionej formie i trwało cały wrzesień na zajęciach bibliotecznych.

czytanie20210923 080529 1200

Odsłona jubileuszowej edycji miała miejsce w Izbie Patrona  23 i  27  września , gdzie odbyła się seria spotkań poszczególnych klas, które czytały “Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Utwór wyjątkowy, piętnujący obłudę i zakłamanie, mający uniwersalne przesłanie moralne nakazujące potępienie zła w imię uczciwości i sprawiedliwości.  W spotkaniach  uczestniczyły klasy 1 Cp, 2 D, 2 E, 3 Fp.

Historię i ideę akcji Narodowego Czytania przybliżyli  nauczyciele języka polskiego Ewa Reguła              i  Marzena Rzucidło - Kołtun.  Młodzież z nauczycielami dzieliła się refleksjami o obliczach współczesnej dulszczyzny.

Pani Dyrektor Bożena Zielińska, która rozpoczęła czytanie utworu,  na zakończenie  stwierdziła: “Spotkania były nie tylko czytaniem ciekawej lektury, ale stały się lekcją  wychowawczą  o uniwersalnych wartościach jak tolerancja, prawda, szczerość...” 

 Organizatorzy.

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.