Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - Historyczne wydarzenie w Mechaniku
AKTUALNOŚCI

Szukaj

Baner

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Dziennik

Plan

plan_lekcji

Dokumenty

logo dokumenty szkoły

Samorząd

samorzad-uczniowski

Konkursy

Projekty

logo-projekty

We wtorek 31 sierpnia 2021 roku do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy przybyli uczniowie z Ukrainy, którzy rozpoczęli naukę w klasach technikum w naszej szkole, w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka oraz w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika.

1 wrzesnia 2021

Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki przychylności Starosty Pana Piotra Chęćka, Wicestarosty Pana Adama Pieniążka oraz pozostałych władz powiatu dębickiego. Dużym atutem było posiadanie internatu przez naszą szkołę.

Jest to ogromny wysiłek organizacyjny dla całej społeczności szkolnej. Obiekt internatu musiał być przygotowany na przyjęcie gości. Jesteśmy przekonani, że uczniowie znajdą w Dębicy przyjazne miejsce dla siebie na najbliższe 5 lat i nasze miasto będzie ich drugim domem. Wielu z nich przyjechało z rodzicami oraz z organizatorem przedsięwzięcia firmą Pan Polski z Kijowa.

Niektórzy uczniowie, aby przybyć do Dębicy musieli pokonać dystans nawet 2000 km.

Trudno zamykać oczy na bliskie pokrewieństwo kultur, mentalności, wzajemnych zapożyczeń i fascynacji pomiędzy Polską i Ukrainą. Również dla naszego internatu jest to historyczny moment, powracamy do czasów, gdy korytarze tego budynku tętniły życiem.

Zapraszam do obejrzenia fotografii

 

Tekst: Dyrekcja szkoły

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.