Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy - Wycieczka klas: 2 Ap i 3 D na Kałużówkę

baner cały napis nazwy szkoły i logotypy powiatu i godło szkoły pd gp

Plan

plan_lekcji

logo dokumenty szkoły

samorzad-uczniowski

logo-projekty

11 czerwca odbyła się wycieczka klas 2 Ap oraz 3 D na Polanę Kałużówka.

droga 750

izba AK 750

pomnik AK 750Wycieczka ta, miała patriotyczno- integracyjny charakter. Młodzież, wyruszyła z Dębicy autobusem i udała się najpierw do Szkoły w Gumniskach, gdzie w Izbie Patrona, opowiedziano nam o Majorze Adamie Lazarowiczu - Patronie szkoły w Gumniskach i dowódcy walk prowadzonych na Kałużówce. Następnie młodzież pieszo wybrała się na polanę. Przy pomniku Armii Krajowej odśpiewano Hymn Państwowy, uczniowie zapalili również znicz. Opiekunki wycieczki: Pani Agnieszka Piękoś i Pani Katarzyna Borkowska przypomniały uczniom krótko historię związaną z tym miejscem: "Nie zapominajcie, że jesteśmy w miejscu poniekąd świętym, tu jak wspominają źródła historyczne i okoliczni mieszkańcy, odbywały się tak zacięte walki o wolność naszego kraju, że potok w Gumniskach płynął krwią."

szachy 750

posilek 750

Poza wątkiem patriotycznym, młodzież miała też okazję zapalić wspólnie ognisko, z tradycyjnymi kiełbaskami. Był również czas na wspólne gry i integracje klasową.

Tekst: Katarzyna Borkowska

Zdjęcia: Agnieszka Piękoś, Małgorzata Parys

#My_to_mamy

pracownia mobilna

Nasza baza dydaktyczna.

#Tego_uczymy

tego uczymy

Uczniowie tak ćwiczą swe umiejętności.

Szanowni Państwo,