PIELGRZYMKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ W ZAWADZIE

Pielgrzymka pierwszoklasistów już na stałe wpisała się do corocznego kalendarza imprez i uroczystości naszej szkoły. Jest ona nie tylko wydarzeniem religijnym, ale również znakomitą okazją do zintegrowania się społeczności szkolnej.

W dniu 10.10.2019 r. odbyła się dziewiąta, piesza pielgrzymka uczniów klas pierwszych do Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie. Na miejscu uczestnicy zapoznani się z historią zawadzkiego kościoła oraz cudownego obrazu Matki Boskiej. Wszyscy pielgrzymi wzięli udział we mszy świętej, podczas której kazanie wygłosił ks. Łukasz Opolski. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne błogosławieństwo na cały rok szkolny.

Po uczcie duchowej, nadeszła pora na poczęstunek – pyszny bigos. Umocnieni w wierze uczestnicy powrócili autokarami do Dębicy. Pełni nadziei na spokojny i owocny czas nauki.

Tekst: Organizatorzy