WYCIECZKA ZESPOŁU MUZYCZNEGO, POCZTU SZTANDAROWEGO, SAMORZADU SZKOLNEGO I STRZELCÓW DO KROŚCIENKA NAD DUNAJCEM

WYCIECZKA ZESPOŁU MUZYCZNEGO, POCZTU SZTANDAROWEGO, SAMORZADU SZKOLNEGO
I STZRELCÓW DO KROŚCIENKA NAD DUNAJCEM

W dniach 18 – 19 listopad 2019 roku uczniowie angażujący się w „życie szkoły” uczestniczyli w wycieczce do Krościenka nad Dunajcem, Szczawnicy, Czerwonego Klasztoru, Sromowiec Niżnych, Binarowej i Biecza. Po przyjeździe na bazę noclegową i zakwaterowaniu się udaliśmy się do Szczawnicy. Następnie udaliśmy się szlakiem obok Grajcarka i Dunajca do Czerwonego Klasztoru i Sromowiec Niżnych. Po powrocie z blisko 13 kilometrowej trasy, młodzież zorganizowała ognisko integracyjne, gdzie przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego śpiewała pieśni biesiadne. Następnego dnia w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Binarowej i zwiedziliśmy kościół Św. Michała z ok. 1500 roku, wpisanego w 2003 roku na światową listę UNESCO. Później udaliśmy się do Biecza, gdzie zwiedziliśmy średniowieczne miasto w którym znajdują się m.in. muzeum najstarszej na podkarpaciu apteki i muzeum kata. Podczas całego wyjazdu zespół muzyczny śpiewająco umilał atmosferę.

Wyjazd był współfinansowany ze środków Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy i był nagrodą dla uczniów udzielających się dla szkoły.

Organizatorzy: Wiesław Przybysz
Radosław Maksoń