Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 9 lipca zmarł Witold Tułecki (96 lat), jeden z pierwszych uczniów naszej szkoły, a później wieloletni nauczyciel i żołnierz Armii Krajowej. Gimnazjum Mechaniczne rozpoczął w 1938 roku, a ukończył je w 1942 r. Lata szkolne to był trudny okres w czasie II wojny światowej. Wraz z innymi uczniami szkoły wstąpił do Związku Walki Zbrojnej. W 1942 roku został zaprzysiężony do Armii Krajowej (ps. Witebsk). W sierpniu tego samego roku został wywieziony na przymusowe roboty do Homla. W 1953 roku rozpoczął pracę w naszej szkole, jako nauczyciel przedmiotów zawodowych (elektrotechnika, technologia) oraz fizyki. Krótko zajmował stanowisko zastępcy dyrektora ds. techniczno-produkcyjnych. Został odwołany z tej funkcji ze względów światopoglądowych. Był mocno zaangażowany w życie szkoły. Utworzył kilka pracowni przedmiotowych. Przez wiele lat pełnił rolę opiekuna koła PCK. Na emeryturę przeszedł w 1984 roku. W imieniu całej społeczności szkolnej, przekazujemy rodzinie zmarłego oraz jego bliskim, szczere kondolencje oraz wyrazy współczucia. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 11 lipca o godz. 12:00 w kościele św. Jadwigi, a następnie ciało zostanie złożone na Starym Cmentarzu.