Spotkanie nauczycieli-bibliotekarzy szkół średnich

Spotkanie nauczycieli-bibliotekarzy  szkół średnich
Spotkanie nauczycieli-bibliotekarzy szkół średnich. Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W poniedziałek 28.10.2019r. o godz. 11.00 w naszej bibliotece odbyło się drugie spotkanie nauczycieli-bibliotekarzy z dębickich szkół średnich. Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz zaplanowanie wspólnych przedsięwzięć w pracy z młodzieżą. W zebraniu wzięła udział Pani Dyrektor Bożena Zielińska, która włączyła się w dyskusję . Dotyczyła ona prowadzenia e- dziennika biblioteki szkolnej. Wspólnie zastanawiano się nad sposobami zachęcenia młodzieży do czytania-różnego rodzaju konkursy, akcie czytelnicze oraz omówiono sposoby pozyskiwania funduszy na zakup nowości . W ramach współpracy bibliotekarzy szkolnych pojawiła się inicjatywa zorganizowania powiatowego konkursu, który zachęci młodzież do czytania .

Tekst: M. Kasprzyk