Wycieczka na Międzynarodowe Targi Fast Textile w Nadarzynie

Jak co roku, uczniowie klas technik przemysłu mody oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej wzięli udział w Międzynarodowych Targach Tekstylnych. Młodzież miała możliwość zapoznania się najnowszymi trendami w materiałach i dodatkach krawieckich stosowanych do szycia odzieży różnego asortymentu. Podczas zwiedzania hal handlowych uczniom przekazano wiele informacji na temat pracy najnowszych maszyn i urządzeń mających zastosowanie w krojowni, szwalni i prasowalni. Graficy zdobyli wiele informacji o maszynach, urządzeniach i technikach wykorzystywanych do druku różnych wzorów na materiałach tekstylnych. Atrakcją były Międzynarodowe Mistrzostwa Świata w Prasowaniu, w których rywalizowali specjaliści pracujący na stanowiskach prasowaczy w zakładach branży odzieżowej. Bogatsi w ciekawą wiedzę, zmęczeni, ale w dobrych nastrojach wróciliśmy do Dębicy. Opiekunami wycieczki byli: Edyta Matusik, Maria Kasprzyk i Lucyna Zagórska.

Tekst i zdjęcia: Organizatorzy