Miło nam poinformować , że nasza szkoła podpisała porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji w sprawie mLegitymacji szkolnej

Miło nam poinformować, że nasza szkoła podpisała porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji w sprawie mLegitymacji szkolnej.

MLegitymacja to taki sam dokument jak dotychczasowa legitymacja. Różni się jednak tym, że jej nośnikiem nie jest papier czy plastik, a smartfon. Pokazując mLegitymację na ekranie swojego smartfona, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły. Co ważne, skorzystasz ze wszystkich z ulg i zwolnień, które przysługują uczniom. W świetle obowiązującego prawa mLegitymacja jest takim samym dokumentem jak tradycyjna legitymacja.

W dniu dzisiejszym pierwszą taką mLegitymację zainstalował na swoim smartfonie Arkadiusz Erazmus, uczeń klasy 1Bp. Każdy uczeń naszej szkoły po podpisaniu specjalnego wniosku będzie mógł zainstalować mLegitymację w swoim telefonie. Szczegóły wkrótce u wychowawców klas oraz w wiadomościach na dzienniku elektronicznym.

Tekst: Jacek Parys