104 spotkanie ze świętym Janem Pawłem II

Pielgrzymka do Rzymu z audiencją papieską i nawiedzeniem grobu św. Jana Pawła II była tematyką 104 spotkania w Izbie Patrona.

Mateusz Rymut uczeń klasy 1B technikum zwyciężył w XI Edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II i otrzymał nagrodę w postaci 8 dniowej pielgrzymki do Włoch.

Pielgrzymka była dla Mateusza głębokim, niezapomnianym i duchowym przeżyciem. Podczas spotkania prezentował slajdy z trasy pielgrzymki i dzielił się swoimi wrażeniami.

„W dniach od 27. 04 - 05. 05. 2019 r. dane mi było uczestniczyć w pielgrzymce do Włoch, która okazała się być obfita w niezapomniane przeżycia. Odwiedziliśmy wiele niezwykłych miejsc słynących z działalności świętych. W Watykanie uczestniczyliśmy w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem na placu św. Piotra. Był to szczególny moment, w którym mogliśmy zobaczyć z bliska najważniejszą osobę w Kościele. Modliliśmy się przy grobie papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Po audiencji udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Podziwialiśmy zabytki Rzymu i Watykanu. Tego dnia zobaczyliśmy tak wiele wspaniałych miejsc! Jednym z nich był Panteon - świątynia, która obecnie użytkowana jest jako kościół katolicki pw. Najświętszej Marii Panny od Męczenników. Na własne oczy zobaczyliśmy Koloseum. Szczególnym miejscem na trasie pielgrzymki było sanktuarium w malowniczym miasteczku Monte Sant'Angelo na półwyspie Gargano, wraz z grotą św. Michała Archanioła, w której od V do XVII wieku kilkakrotnie ukazywał się św. Michał Archanioł. Interesujące było sanktuarium św. Rity w Cascii - patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Ogromne wrażenie wywarły na pielgrzymach Pompeje, miasto spustoszone przez wybuch Wezuwiusza. Odwiedziliśmy miejsce związane z życiem św. Ojca San Giovanni Rotondo. W ostatnim dniu pielgrzymki byliśmy w Loreto w sanktuarium Świętego Domku, który według tradycji jest nazaretańskim domem Maryi.”

104 spotkanie ze świętym Janem Pawłem II

W spotkaniu udział wzięli pani dyrektor Bożena Zielińska, Bernard Mazur, ks. Łukasz Opolski, Jolanta Muter, emerytowany nauczyciel Jerzy Kula( organizator pielgrzymki). Spotkanie w Izbie Patrona zakończyło się refleksją pani dyrektor skierowaną do młodzieży klas: 1Bp, 1Fp i 2B. Pan Jerzy Kula mówił o znaczeniu dorobki Jana Pawła II i o jego niezwykłej osobowości.

W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 ogłoszona zostanie XII Edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Zapraszamy.

Tekst: Mateusz Rymut i Jolanta Muter