Kacper Potyrała i jego drużyna zdobyli I miejsce na Hack Junction 2019 w Helsinkach

Uczeń naszej szkoły z kolegami z drużyny zajął I miejsce w kategorii "Świadomość bezpieczeństwa dla dzieci". Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Junction to międzynarodowy organizator wydarzeń i społeczność techniczna. Junction jest znane z corocznego organizowania największego w Europie hakatonu w Finlandii, organizowanego po raz piąty w listopadzie 2019 r. Ponadto Junction organizuje spotkania, warsztaty i inne wydarzenia przez cały rok, skupiając się na nauce i tworzeniu z wykorzystaniem technologii. Społeczność Junction obejmuje również 12 zespołów z całej Europy i Azji, które organizują własne hakatony JunctionX.

Hackaton to weekendowe wydarzenie - „maraton” „hakowania”. Firmy partnerskie zapewniają uczestnikom wyzwania, nad którymi zespoły pracują podczas weekendu. Ponadto partnerzy zapewniają uczestnikom mentorów i ich najnowszą technologię. W tym ograniczonym czasie uczestnicy łączą siły i tworzą projekty w oparciu o wyzwania partnerów: może to na przykład skutkować nowymi aplikacjami mobilnymi, fizycznymi prototypami, grami lub usługami programowymi. Celem tego wydarzenia nie jest znalezienie rozwiązań dla pojedynczych problemów, ale stworzenie kreatywnych rozwiązań wykorzystujących te nowe technologie w niespotykany dotąd sposób.

W hakatonie uczestnicy mogą podnieść swoje umiejętności i poznać nowe technologie, a także nawiązać kontakt z przedstawicielami firm partnerskich. Firmy partnerskie odkrywają zupełnie nowe sposoby korzystania z własnej technologii, widoczność wśród najlepszych talentów technicznych, a także bezpośrednich rekrutów.

W tym roku Hack Junction był podzielony na kilka różnych wyzwań m.in. Bezpieczna przyszłość, Ekonomia danych, Zrównoważony rozwój, Inteligentna infrastruktura, Inteligentne miasta.

Drużyna Kacpra zajęła 1 miejsce w kategorii uświadamiania dzieci o bezpieczeństwie w sieci. Szczegóły i więcej informacji przekażemy po powrocie Kacpra z imprezy.

Tekst: Jacek Parys