UCZNIOWIE MECHANIKA W HOŁDZIE ZASŁUŻONYM DĘBICZANOM

30 października członkowie szkolnego Klubu PCK oraz klasa 1Fp wraz z opiekunem odwiedzili groby zasłużonych działaczy PCK i HDK na Cmentarzu Parafialnym w Dębicy. Po miejscach wiecznego spoczynku uczniowie byli oprowadzani przez Prezesa Rejonowego Oddziały PCK pana Janusza Bieniasza i pana Zbigniewa Szurka . Uczniowie w powadze i zamyśleniu uczestniczyli w tej historycznej wędrówce, zapalali znicze na grobach działaczy, a pan Zbigniew Szurek w kilku słowach nakreślał sylwetkę Zasłużonego.

Dzień Zmarłych jest zachętą do zadumy, do przemyśleń o przemijającej historii, którą warto utrwalić dla potomnych. Kultywowanie pamięci zmarłych to także dobra lekcja dla nas . Pamięć o zmarłych jest rysem naszej obyczajowości. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim….

Tekst: Opiekunowie