SETNA ROCZNICA URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II – NASZEGO PATRONA

W 2005 roku społeczność naszej szkoły wyszła z inicjatywą, aby „Mechanikowi” nadać imię Patrona. Propozycji i pomysłów było wiele. W wybór zaangażowała się cała społeczność szkoły. 2 kwietnia 2005 roku dotarła do Polski smutna wieść – do domu Ojca odszedł nasz Papież Polak – Jan Paweł II.

Czy już wtedy zrodziła się w naszych sercach ta piękna idea, aby Patronem naszej szkoły został Jan Paweł II? Tak, z pewnością tak, bowiem 7 kwietnia 2005 o godzinie 12:00 odbyła się szkolna Msza święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy w intencji zmarłego Jana Pawła II, a 12 kwietnia 2005 przedstawiono Radzie Pedagogicznej stanowisko Zespołu ds. nadania imienia szkole, aby patronem został Jan Paweł II. Wniosek przyjęto przez aklamację. Jan Paweł II – Papież, Polak, Nauczyciel został patronem naszej szkoły – uroczystości odbyły się 6 kwietnia 2006 roku.

Od tamtych dni minęło już czternaście lat, zaś 18 maja 2020 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wzruszenie, radość i duma w naszych sercach miesza się ze smutkiem…

Jak zawsze możemy liczyć na przyjaciół szkoły. W tym dniu wiązanki kwiatów złożyli naszemu Wielkiemu Patronowi poseł na Sejm Kazimierz Moskal oraz prezesi firm współpracujących ze szkołą zrzeszeni w Radzie Patronackiej. Nie zabrakło też przewodniczącego Rady Rodziców. Również delegacja ze szkoły złożyła pod pomnikiem Jana Pawła II wiązankę kwiatów i pamiątkowy znicz.

Tęsknimy Święty Janie Pawle II za Tobą: Twoim ciepłem, naukami, mądrością. Niech wyrazem tej tęsknoty będą poniższe zdjęcia.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Borkowska