KRAKÓW - WYCIECZKA KLASY 4E - „ŚLADAMI JANA PAWŁA II” oraz „KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY”

W dniu 6 grudnia uczniowie klasy 4E zwiedzali najważniejsze zabytki przy szlaku królewskim w Krakowie. Grupa przeszła od placu Jana Matejki przez rynek do wzgórza wawelskiego. Uczniowie zwiedzili dziedziniec Collegium maius, muzeum archeologiczne oraz galerię sztuki polskiej – malarstwo i rzeźba XIX-wiecznej Polski w Muzeum Narodowym w Sukiennicach. Wieczorem w blasku światełek i dekoracji świątecznych uczniowie zwiedzali kiermasz Bożonarodzeniowy znajdujący się na krakowskim rynku.

Opiekunowie młodzieży: Joanna Doroba, Radosław Maksoń.

Tekst: Joanna Doroba