Spotkanie wspomnieniowo-autorskie z Panem Kazimierzem Kozakiem

W dniu 04.06.2019 roku w Izbie Patrona odbyło się spotkanie wspomnieniowo-autorskie z emerytowanym Dyrektorem naszej szkoły Panem Kazimierzem Kozakiem , który w latach 1963-1991 pracował w naszej szkole. Jest zatem osobą ściśle związaną z historią szkoły. W tym roku obchodziliśmy Jubileusz 80-lecia powstania szkoły . Spotkanie było uzupełnieniem obchodów i wpisało się w Jubileusz. Uczestniczyła w nim Pani Dyrektor Bożena Zielińska, młodzież klas trzecich technikum wraz z opiekunami.

Dorobek literacki Pana Kazimierz Kozaka :
-powieści autobiograficzne- Ewa, Hubert
- zbiorki poetyckie- Fotografia umysłu, Skarby tej ziemi
- 23 książki wspomnieniowo-historyczne

Spotkanie autorskie jest jedną z form promocji książki i czytelnictwa. Pan Kazimierz Kozak przekazał jako dar bibliotece szkolnej niektóre swoje utwory. Spotkanie miało na celu zapoznać uczniów z tematyką, działalnością i warsztatem pracy autora. Pan Kazimierz Kozak to pisarz z regionu- rejestruje wydarzenia z miejsca urodzenia-przez to przekazuje pamięć następnym pokoleniom. W krótkich formach- mini-wspomnieniach poznajemy świat, który przeminął ,ale w ostatniej chwili został utrwalony na kartach książek. Spisane wspomnienia są jak fotografie, które zamiast oglądać należy przeczytać.

Spotkanie wspomnieniowo-autorskie z Panem Kazimierzem Kozakiem

Organizatorzy: Biblioteka szkolna