I TY możesz pomóc! Zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „#Gorąca cegła”

I TY możesz pomóc!
Zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej
„Gorąca cegła”

Rodzice Patrycji z Paszczyny potrzebują na operację córki ponad 421 tys. zł. Aby pomóc chorej i jej rodzicom zebrać pieniądze na operacje powstała inicjatywa nominowania do wpłat kolejnych osób poprzez przekazywanie symbolicznej cegiełki, dzięki czemu akcja ta zatacza coraz szersze kręgi. W wyzwaniu tym może wziąć udział każdy, bez konieczności otrzymania cegły w formie fizycznej. Wystarczy wpłacić dowolną darowiznę na konto podane poniżej, zrobić sobie zdjęcie z cegłą (jakąkolwiek) i wrzucić na Facebooka z hasztagiem #GorącaCegła.

Patrycja urodziła się w 36. tygodniu ciąży z Zespołem Downa, niedoczynnością tarczycy, wrodzoną wadą serca (jest już po dwóch operacjach). Zaczęła chodzić w wieku trzech lat, wtedy zdiagnozowano dysplazję i obustronne zwichnięcie bioder. Na dzień dzisiejszy nie jest w stanie przejść większego dystansu. Chód z wyraźnym utykaniem, sprawia jej ogromny ból. Pod koniec dnia nie jest w stanie stanąć na nogi, przemieszcza się raczkując. Zwichnięcie stawów biodrowych u Patrycji jest poważnym problemem, wymagającym wielokierunkowego leczenia chirurgicznego. Deformacja kończyn jest wielopoziomowa.

Termin refundowanej operacji został ustalony na odległy 2021 r. Koszt operacji dwóch bioder wynosi ponad 421 tysięcy złotych. Lekarze są w stanie wykonać pierwszą operację prawego biodra już na początku kwietnia, pod warunkiem, że cała kwota zostanie zaksięgowana na ich koncie na miesiąc przed zabiegiem operacyjnym. Koszt pierwszej operacji (prawego biodra) to 211.114,96 zł. Koszt drugiej operacji (lewego biodra) to 210.003,92 zł. Niestety ta kwota dla rodziców jest nieosiągalna. Sami nie są w stanie zebrać na czas tak ogromnej sumy pieniędzy.

Każdy może wesprzeć Patrycję wpłacając darowiznę na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 16641 Stręk Patrycja Wiktoria – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Opracowała: Pedagodzy szkolni