REGIONALNY PODKARPACKI KONGRES ZAWODOWY

W Rzeszowie 29 marca2019 roku odbył się Regionalny Podkarpacki Kongres Zawodowy pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

REGIONALNY PODKARPACKI KONGRES ZAWODOWY

Do udziału w przedsięwzięciu zapraszeni zostali lokalni i regionalnipracodawcy reprezentującybranże, w których kształcą szkoły w województwie podkarpackim oraz branże strategiczne dla rozwoju regionu, dyrektorzy szkół zawodowych i podstawowych, nauczyciele-doradcy zawodowych szkół podstawowych, przedstawiciele organów prowadzących, WojewódzkiejRadyRynku Pracy, Izb Rzemieślniczych, Urzędów Pracy, Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, członków sektorowych rad ds. kompetencji oraz przedstawicieli szkół wyższych prowadzących kształcenie na kierunkach odpowiadających zawodom szkolnictwa branżowego.

Organizację Podkarpackiego Kongresu Zawodowego wspierali: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Centralna Komisja Egzaminacyjna, Instytut Badań Edukacyjnych, Centrum Informatyczne Edukacji.

REGIONALNY PODKARPACKI KONGRES ZAWODOWY

Kongresowi towarzyszyła CZĘŚĆ WYSTAWIENNICZA, polegająca na przedstawieniu branż reprezentowanych przez technika i branżowe szkoły I stopnia województwa podkarpackiego. Stoiska w formule duetu „szkoła + firma” były przykładami dobrych praktyk w zakresie efektywnego kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcą. Do udziału wkongresie został zaproszony Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Nasza szkoła jako jedyny przedstawiciel Powiatu Dębickiego została wyróżniona za wzorcową współpracę z firmami patronackimi. Podczas kongresu prezentowaliśmy stoisko z firmą „Ventor”, która od wielu lat patronuje i wspiera kierunki kształcenia w szkole, m.in.blacharza izolacji przemysłowych.

Jesteśmy dumni z docenienia naszej współpracy z partnerami biznesowymi.

Opracował: Wiesław Przybysz