100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości

W dniu 26.10.2018 r. w Straszęcinie odbyła się akcja sadzenia drzew pod hasłem: „100 drzew na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.”

Przedsięwzięcie to odbyło się pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy przy współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego. Drzewa zasadzili zaproszeni uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości

Młodzież szkolna uczciła w ten szczególny sposób 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy tej okazji młode pokolenie Polaków uświadomiło sobie potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny. Taka proekologiczna postawa stanowi dzisiaj jedną z form nowoczesnego patriotyzmu.

W akcji tej wzięli udział uczniowie z kl. 2f: Dominik Dziedzic, Kamil Gawlik i Dawid Łazowski, którym serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

Opracował: Romuald Ziobro