Akcja BohaterON w naszej szkole

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii wysyłania kartek do uczestników powstania warszawskiego. Ludzie Ci byli uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Zasłużyli oni na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. Akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

Gorąco zachęcamy uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do tej akcji. Można to zrobić w następujący sposób: napisać kartkę, list, zrobić laurkę lub pracę plastyczną. Może to być projekt indywidualny lub grupowy. Mamy dwie możliwości wyrażenia swojej wdzięczności i życzeń :

1. kierujemy je ogólnie do powstańców (wtedy organizatorzy akcji sami decydują, któremu z uczestników powstania przekażą naszą pocztówkę)

2. lub

3. adresujemy kartkę do konkretnej osoby. Sylwetki uczestników walk o stolicę możemy znaleźć na stronie: www.bohateron.pl/powstancy.

Na pocztówce możemy umieścić swoje dane kontaktowe (adres, e-mail lub numer telefonu). Wtedy powstaniec będzie mógł nawiązać z nami bezpośredni kontakt.

- Pocztówki można odebrać u p. Agnieszki Piękoś, sala 305.

- Wszelkich informacji dot. akcji udzielają p. Agnieszka Piękoś, p. Jolanta Muter lub p. Józef Dybowski. Również u nich, do dnia 26 października, składamy wypełnione kartki.

- Na pocztówkę nie musimy naklejać znaczka. Szkoła prześle kartki organizatorom akcji, a oni przekażą je powstańcom.

- Serdecznie prosimy wychowawców, a w szczególności nauczycieli historii i języka polskiego aby zachęcili uczniów do wzięcia udziału w kampanii.

Akcja BohaterON w naszej szkole

POKAŻMY, ŻE PAMIĘTAMY !!!
WYRAŹMY SWOJĄ WDZIĘCZNOŚĆ !!!

Tekst: Agnieszka Piękoś