Wycieczka do Warszawy

W dniach 19-20 marca klasy IIC oraz IIIC technikum mechatronicznego przebywały na wycieczce zarówno przedmiotowej której celem był udział w targach branżowych AUTOMATICON, jak również kulturoznawczej gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz stadion PGE Narodowy.

Wycieczka do Warszawy

Pierwszego dnia pomimo zimowych warunków pogodowych w jakich opuszczaliśmy Dębicę to Warszawa przywitała nas bardzo ciepło i słonecznie. Dzięki temu mimo że grafik był mocno napięty udało nam się bez poślizgu zrealizować wszystkie jego punkty. W pierwszej kolejności zwiedzany był budynek Sejmu gdzie ze względu na liczebność uczestników byliśmy podzieleni na dwie grupy które wyruszyły z 20 minutowym odstępem. Zwiedzanie trwało ponad godzinę i jak widać na załączonych zdjęciach było bardzo ciekawe mimo nieobecności posłów którzy w tym dniu nie mieli posiedzenia, z drugiej strony dzięki temu mogliśmy „zaglądnąć” w większą liczbę zakamarków.

Kolejnym punktem było zwiedzanie muzeum w którym uczniowie poznali historię powstania warszawskiego oraz działalność Polskiego Państwa Podziemnego. W cenie biletu można było również obejrzeć film 3D „Miasto ruin” ukazujący zniszczenia stolicy w czasie II wojny światowej.

Wycieczka do Warszawy

Na koniec dnia pojechaliśmy na stadion PGE Narodowy gdzie przewodnik ponad godzinę oprowadzał nas po trasie „Poczuj się jak VIP” gdzie mieliśmy okazje przebywać w najbardziej ekskluzywnych miejscach - zarówno na trybunach, lożach VIP-owskich, szatniach, salach komentatorskich oraz konferencyjnych itp.

Wycieczka do Warszawy

Drugiego dnia, po śniadaniu które uczniowie mogli przygotować samodzielnie i jak widać na zdjęciach nie mieli z tym problemu pojechaliśmy do hali EXPO XXI gdzie odbywały się XXIV Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów. Wystawa jest miejscem spotkań czołowych firm mających znaczenie dla rozwoju nowoczesnych technologii. Uczniowie mogli podziwiać najnowsze rozwiązania, urządzenia oraz oprogramowania które są związane z nauczanymi przedmiotami w zawodzie Technik Mechatronik.

Wycieczka do Warszawy

Uczniami opiekowali się : Małgorzata Parys, Grażyna Marszałek, Krzysztof wójcik oraz Józef Dybowski.

Opracowanie: Józef Dybowski