Spotkanie w ramach Programu Profilaktycznego pt. „Walka z bezdomnością zwierząt”

- Jest twoim przyjacielem, partnerem,
obrońcą – twoim Psem.
Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie twój – wierny i oddany do ostatniego
uderzenia serca.
Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie.”

W dniu 24 listopada 2017 roku w Naszej Szkole zostało zorganizowane spotkanie w ramach Programu Profilaktycznego pt. „Walka z bezdomnością zwierząt”

Na spotkanie zostali zaproszenia goście:
Anna Wilczyńska-dyrektor Wydziału Oświaty
Agnieszka Majba - redaktor gazety Obserwator Lokalny
oraz Prelegent spotkania Izabela Krakowska-Durda- lekarz weterynarii

Młodzież klas I i II wraz z opiekunami miała możliwość zapoznania się z szerszym problemem bezdomności zwierząt w Polsce przedstawiony w czasie prelekcji.

Nasi uczniowie na warsztatach szkolnych pod opieką nauczyciela zawodu Pana Leszka Nawracaja wykonali budy dla psów, a dziewczęta z kierunku odzieżowego uszyły kolorowe legowiska, które zostały przekazane dla Azylu w Brzeźnicy.

Jesteśmy przekonani, że młodzież została w pewien sposób uwrażliwiona na problem bezdomności zwierząt i nie zostanie wobec niego obojętna.

Tekst: Pedagodzy