Podziwiany przez cały świat. Setne spotkanie w Izbie Patrona

„Umiejcie przezwyciężać wszelkie powierzchowne emocje, opierając się powabom przyjemności i ambicjom podyktowanym przez egoizm i wygodnictwo” Jan Paweł II

100 spotkanie z Janem Pawłem II przygotowała klasa 2D, aranżując w Izbie Patrona studio dziennikarskie „Magazyn Mechanika”, w którym przeprowadzone zostają wywiady z interesującymi osobami oraz są prezentowane utwory i pieśni Karola Wojtyły:
„…powracam do wspomnień, to od każdego z nich nieustannie rozszerza się życie, zbiera w głębi niesłychaną treścią”.
„Obchody Jubileuszu budzą wspomnienie bardzo wielu wydarzeń historycznych”. – Jan Paweł II, Rzym 1998r.

Izba Pamięci Jana Pawła II to od dwunastu lat miejsce tętniące życiem – miejsce wieczorów poetyckich, tematycznych spotkań nauczycieli i młodzieży z Wielkim Papieżem, z Jego nauczaniem, przemyśleniami, literaturą. Przyjmując imię Jana Pawła II wiedzieliśmy, że jest to zaszczyt a zarazem ogromne zobowiązanie. Mamy nadzieję, że szkoła – uczniowie godnie uczestniczą w budowaniu żywego pomnika Patrona poprzez wypełnianie Jego nauczania.

Pozostaje ciągle w naszej pamięci, jako Mędrzec i Przewodnik wskazujący, jak należy postępować, a czego się wystrzegać.

Tekst: Ewa Reguła
Zdjęcia: Michał Skwira