Podkarpackie Forum Edukacji Zawodowej. Interaktywny turniej Quizspotter- prowadzenie działalności gospodarczej
Podkarpackie Forum Edukacji  Zawodowej. Interaktywny turniej Quizspotter- prowadzenie działalności gospodarczej

W dniu 5 stycznia 2018roku w auli Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyło się Podkarpackie Forum Edukacji Zawodowej. Patronat nad Forum objęli marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl i Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch. Przedsięwzięcie skierowane było do nauczycieli i uczniów średnich szkół zawodowych naszego województwa. Celem Forum było propagowanie nowoczesnych form edukacji oraz poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej działalności gospodarczej. Po wysłuchaniu referatów zaproszonych gości rozegrano multimedialny quiz.

Miał on na celu sprawdzić wiedzę uczniów szkół średnich dotyczącą funkcjonowania firm, przedsiębiorstw i rynku pracy. W quizie wzięło udział 27 uczniów z podkarpackich szkół zawodowych. Zawodnicy udzielali odpowiedzi na tabletach . Należało odpowiedzieć na 21 pytań. Liczył się refleks , odpowiednia strategia, a przede wszystkim poprawna odpowiedź. Pytania, odpowiedzi i wyniki zmagań zgromadzona publiczność mogła śledzić na bieżąco.

Najlepszym okazał się uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie Franciszek Moskal który liczbą 1421punktów pokonał ucznia Zespołu Szkół Nr 4 z Jasła(1369 punktów) i zawodniczkę Z S Nr 2 im. T Rejtana w Rzeszowie (1355punktów) Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. IVCT Amanda Gawlik ,której wręczona dyplom uczestnictwa oraz upominki ufundowane przez sponsorów dla uczestników quizu.

Tekst: Oprac. M. Kasprzyk