Dobre praktyki w szkolnictwie zawodowym!

Dobre praktyki w szkolnictwie zawodowym!

W II edycji ogólnopolskiego konkursu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” organizowanym przez Fundację Funduszu Współpracy, którego współorganizatorami są Ośrodek Rozwoju Edukacji i Mazowiecki Kurator Oświaty nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w obszarze praktyki – współpraca z otoczeniem szkoły, w tym z pracodawcami. Do konkursu zgłosiliśmy innowację pedagogiczną pt. „Naprawa taboru kolejowego” przy współpracy z firmą TABOR. Opisana praktyka otrzymała status „DOBREJ PRAKTYKI”.

Na konkurs napłynęło 104 zgłoszenia z całej Polski. Z województwa podkarpackiego zgłoszenia napłynęły również ze szkół ponadgimnazjalnych z Jarosławia, Sanoka, Strzyżowa i Krosna. Gala wręczenia nagród odbędzie się 8 czerwca 2017 roku w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

Dobra praktyka w szkolnictwie zawodowym w myśl regulaminu konkursu jest rozumiana jako: sprawdzona godna naśladowania inicjatywa, często przełamująca dotychczasowe schematy postrzegania pewnych kwestii, nastawiona na rozwiązanie problemu (lub jego części) wskazując na duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę.

Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Gratulujemy!!!