"Ciekawa lekcja" realizowana przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jak się robi storyboard? (zajęcia teoretyczno-warsztatowe)

Dnia 25.04.2017r. o godzinie 9:35 klasa 1D,2E,3F brała udział w zajęciach na temat storyboardu. Prowadziła je pani Gabriela Piechnik. Dowiedzieliśmy się jak tworzyć szkice, serie obrazków będące wskazówkami do projektowania filmów i animacji. Prowadząca zajęcia opowiedziała o typach i rodzajach animacji oraz o osobach które tworzą storyboardy. Pokazywała różne przykładowe reklamy. Był to dla nas nowy ciekawy temat bo mogliśmy poznać nowe zagadnienia dotyczące sztuki.

Na pewno te informacje bardzo nam się przydadzą i niektóre osoby będą mogły wykorzystać w przyszłości w pracy zawodowej. Pod koniec zajęć stażystka zachęciła nas do ćwiczeń aby przekonać się, że tworzenie obrazów nie jest łatwym zajęciem. Chciała, żebyśmy się poczuli przynajmniej przez chwilę jak zawodowcy storyboardziści. Wszyscy byli zadowoleni z wykładów i na pewno jeszcze chcieliby uczestniczyć w tego typu zajęciach. O tym, że pani Gabriela mówiła ciekawie, świadczyły liczne pytania zadawane przez uczniów na zakończenie zajęć. Odpowiedzi prowadzącej lekcji pozwoliły na zdobycie sporej wiedzy o tworzeniu storyboardów.

Tekst: Izabela Żurek kl. 2E