W bieżącym roku Biblioteka Szkolna otrzymała dotację i przystąpiła do realizacji projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014–2020

Celem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez realizację programów stworzonych przez instytucje, które zdecydowały się ubiegać o fundusze na zakup książek.

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji tego przedsięwzięcia. Opracowany został szkolny projekt, zgodny z wymogami postawionymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Naszej szkole przyznano środki na zakup książek.

Realizacja programu trwa. Książki kupowane będą zgodnie z oczekiwaniami, zainteresowaniami i kierunkami kształcenia. Aby tak się stało, prosimy o zgłaszanie swoich propozycji do biblioteki szkolnej.

Tekst: Maria Kasprzyk