Radość tworzenia kartek Bożonarodzeniowych
Radość tworzenia kartek Bożonarodzeniowych

7 grudnia 2016 w Naszej Szkole gościliśmy grupę dzieci ze Świetlicy „Nazaret” przy Parafii Św. Jadwigi w Dębicy wraz z wychowawcą siostrą Wieńczysławą.

Spotkanie było poświęcone tworzeniu kart Bożonarodzeniowych. Naszą szkołę reprezentowała grupa młodzieży z klas: 1 D i 4 D technikum cyfrowe procesy graficzne. Wspólnie dzieci i młodzież, tworzyły kartki Ich pomysłowość była bardzo różnorodna, a inspiracje bogate. Kartki powstawały metodą scrabookingu samodzielnego, ręcznego dekorowania (poprzez naklejanie, elementów ozdobnych) stron, kolorowymi kartami. W pracy wykorzystano: dekoracyjne papiery (kolorowy, tłoczony, postarzany, stylizowany), nożyczki, ozdobne nity, stemple, szablony, dziurkacze, klej, taśmy do mocowania.

Tworzenie kartek to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do przeżywania artystycznych uniesień twórczych. Zaletą jest to że nie ma tu sztywnych, określonych ram, a każdy pomysł jest oryginalny. Każdy projekt, każdą pracę można poprowadzić według własnej wizji i artystycznego widzimisię – kryterium oceny stanowi tylko i wyłącznie subiektywne poczucie estetyki, indywidualny gust. Każda, nawet najprostsza praca, staje się małym dziełem sztuki - personalizowanym, osobistym, niepowtarzalnym...

Uczestnicy mieli możliwość wykonania kartki Bożonarodzeniowej i zabrania jej ze sobą.

Zajęcia prowadziła Pani Małgorzata Susz i Bernadetta Bieniasz – Erazmus. Serdecznie dziękujemy za wspólne tworzenie małych dzieł sztuki i zapraszamy aby wspierać tradycje kart Bożonarodzeniowych.

Tekst: Organizatorzy
Zdjęcia: Joanna Wiącek