Finał Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Prawie i Bezpieczeństwie
Finał Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Prawie i Bezpieczeństwie

W dniu 8 grudnia br. w Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się finał Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Do finału zakwalifikowało się 118 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia. Finał składał się z dwóch etapów.

W pierwszej części zakwalifikowani uczniowie musieli rozwiązać test złożony z 30 pytań. Tematyka ich dotyczyła wiedzy z zakresu szeroko pojmowanej problematyki bezpieczeństwa z którą zetknęli się podczas wykładów prowadzonych w ramach projektu realizowanego przez WSPiA w Rzeszowie tj : podziału i znaczenia śladów kryminalistycznych, praw i obowiązków oskarżonego, zasad postępowania przy wprowadzeniu zarządzania kryzysowego, odpowiedzialności karnej za drobne przestępstwa.

Z naszej szkoły udział w finale tego konkursu wywalczył uczeń kl.IV DT Patryk Strączek, który na tym etapie zakończył udział w/w konkursie. Zwycięzców Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie poznamy w najbliższym terminie podczas uroczystego zakończenia projektu Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa ,która zostanie podana na stronie internetowej WSPiA w Rzeszowie.

Tekst: M. Kasprzyk