Wyczieczka na targi „Energetab 2016” Jak co roku pojechaliśmy również teraz

W dniach 13-15 września 2016r w Bielsku-Białej odbył się XXIXMiędzynarodowe Targi Energetyczne „Energetab 2016” Swoje produkty prezentowało ponad 900 wystawców z Polski, Europy i Azji.

Pojawiło się kilka nowych pawilonów a na szczególną uwagę zasługują duże ilośći samochodów i ciągników różnych firm zachodnich zaadaptowanych do prac w eneregtyce jako samochody specjalistyczne. Podobnie jak w ubiegłym roku sporo było seminariów i wykładów o branży elektrycznej i elektronicznej. Tradycyjnie na wycieczke wybraliśmy 2 dzień prezentacji, w tym roku to 14 września 2016. W tym roku na wycieczke zwiedzać targii oraz podążać śladami Patrona Naszej Szkoły pojechały klasy o specjalności elektrycznej: II F /2, III D/2, IV D/2 – łącznie 48 osoby opiekunami wycieczki byli: Pani Małgorzata Wielgosz, Pani Grażyna Drapała i Pan Marian Skóra.

Wyruszliśmy z Dębicy o 5:30 a o godz 10-tej dotarliśmy na miejsce targów. Mieliśmy szczęście i podobnie jak w ubiegłym roku dopisała nam piękna pełna słońca pogoda. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się pawilony z elektroniką przemysłową, miernictwo elektroniczne i robotyka przemysłowa. Na zwiedzanie było więcej czasu ponieważ przyjechaliśmy ponad godzinę wcześniej w stosunku do ubiegłego roku. Była to wspaniła lekcja z kilku przedmiotów zawodowych grupy elektrycznej i elektronicznej. Zbieraliśmy katalogi, prezentacje reklamowe i różne ulotoki, które już zostały umieszczone na szkolnych gazetkach i są prezentowane na zajęciach dydatkycznych.

Druga część wycieczki rozpoczeła się o godzinie 14:15, wyruszliśmy do miasta rodzinnego Naszego Patrona Szkoły. Zebraliśmy się obok kościoła przy pomniku Jana Pawła II. Potem była modlitwa w kościele – chwila skupienia a później zwiedzanie muzeum w domu rodzinnym Jana Pawła II.. . Po krótkim odpoczynku autokar ruszył w drogę powrotną do Dębicy.

Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor dzielili się spostrzeżeniami z całego dnia wycieczki. Była to bardzo udana kolejna wycieczka na targii „Energetab 2016”, następna znowu za rok.

Tekst: Zespół Przedmiotowy