Konkurs Biznes Klasa rozstrzygnięty
Konkurs Biznes Klasa rozstrzygnięty

Konkurs Biznes Klasa, zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, miał za zadanie wyłonić tandem: pracodawca-szkoła zawodowa, który najlepiej współpracuje w procesie przygotowywania uczniów do zawodu.

II miejsce w tym konkursie zajęła firma DARCO, która jest firmą patronacką klasy technik mechatronik. Firma DARCO przekazuje sprzęt szkole, organizuje praktyki zawodowe, szkoli nauczycieli oraz uczniów w nowoczesnych technologiach. Nasza szkoła, jako jedyna z powiatu dębickiego, jedna z dziesięciu szkół w województwie podkarpackim została wyróżniona „za dbałość o jakość kształcenia i dostosowanie go do potrzeb pracodawców". Należy nadmienić, że wyróżnienie to otrzymaliśmy już po raz drugi. W poprzedniej edycji tego konkursu firma VENTOR współpracująca z nasza szkołą otrzymała tytuł laureata.

"Przykłady dobrej współpracy pojawiają się tam, gdzie u obu stron - tak osób decyzyjnych w firmach, jak i dyrektorów szkół - pojawia się świadomość korzyści współpracy. Zyskują wszyscy: szkoła - oferując atrakcyjny program i perspektywę zatrudnienia, pracodawca - oczekujący potrzebnych mu kwalifikacji u absolwentów, wreszcie sami uczniowie, którzy kształcą się na specjalistów w swoim zawodzie" - mówił Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.