Wykład z architektury starożytnego Egiptu dla uczniów klas technikum budowlanego

24 lutego 2017 roku w Izbie Patrona naszej szkoły odbył się wykład z architektury starożytnego Egiptu dla uczniów klas technikum budowlanego. Wygłosiła go Pani doktor inżynier architekt Teresa Dziedzic, absolwentka technikum budowlanego w Zespole Szkół Zawodowych Nr1(rocznik 1992). Studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskie, a w roku 1998 otrzymała tytuł magistra inżyniera architekta. W roku 2007 doktoryzowała się na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od 1997 jest stałym współpracownikiem Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1998 – 1999 uczestniczyła w misji archeologicznej w Marina el- Alamein, a w roku 1999 współpracowała z misją konserwatorską w kompleksie z 1505r. (meczet, mauzoleum, zakon) Księcia Qurqumasa w Kairze. Od 2001 jest architektem Polsko – Egipskiej Misji Archeologiczno – Konserwatorskie w świątyni Hatszepsut w Deir el – Bahari. Pani doktor jest wykładowcą w Katedrze Historii Architektury, Sztuki i Techniki Politechniki Wrocławskiej.

Dr inż. arch. Teresa Dziedzic
Nota biograficzna

W Deir el-Bahari otwarto nową ekspozycję. Współautorami architekci z PWr

Bardzo nas cieszy, kiedy absolwenci odwiedzają naszą szkołę.

Tekst: Jolanta Muter
Zdjęcia: Natalia Ciak i Ewelina Gierula