Podsumowanie IX edycji dębickich "Pól Nadziei"

Podsumowanie IX edycji dębickich "Pól Nadziei"

Na zaproszenie Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II, już po raz dziewiąty nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię "POLA NADZIEI".

3 kwietnia 2016roku, w niedzielę wolontariuszki z Mechanika kwestowały na terenie Parafii Miłosierdzia w Dębicy, natomiast 12 kwietnia odbyła się zbiórka funduszy w naszej szkole.

Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych Dębickiego Domowego Hospicjum. 20 maja odbył się finał IX edycji akcji "Pola Nadziei”. Uroczyste zakończenie odbyło się w budynku Domu Kultury ,,Śnieżka”. W uroczystości licznie uczestniczyli wolontariusze, ich opiekunowie, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście. Podziękowania za ofiarność i zaangażowanie podczas akcji przekazał obecnym w swoim wystąpieniu Prezes Stowarzyszenia Dębickiego Hospicjum Domowego im. J. Pawła II ks. prałat Józef Dobosz.

Na zakończenie rozdano nagrody laureatom konkursu plastycznego i literackiego. Szkolni koordynatorzy akcji dziękują uczennicom z kl.1E T, które poświęciły swój czas i z dużym zaangażowaniem wzięły udział w kwestach. Są to: Lidia Głaz, Karolina Klabacha, Paulina Papiernik, Weronika Siwula, Wiktoria Siwula i Gabriela Wodzień.

Z pewnością w przyszłym roku nie zabraknie wolontariuszy, którzy wezmą udział w kolejnej edycji akcji "Pola Nadziei".

Opracowały: Halina Nowak
Małgorzata Wielgosz