II miejsce dla Agaty Jędrzejczyk w II Powiatowym Konkursie – „Powiat dębicki – moja mała ojczyzna”

Dnia 08.12.2015 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy odbył się II Powiatowy Konkurs – „Powiat dębicki – moja mała ojczyzna”. Konkurs składał się z dwóch części : kwalifikacyjnej czyli quizu i z części ustnej. Quiz zawierał 30 pytań dotyczących znajomości geografii, historii i aktualnych zagadnień politycznych powiatu dębickiego. Część druga polegała na publicznej prezentacji wybranej miejscowości przygotowanej przez ucznia. Do konkursu zgłosiło się około 40 uczestników. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 8 najlepszych uczniów – w tym Agata.

II miejsce zajęła Agata Jędrzejczyk – uczennica klasy II D Technikum. W swojej prezentacji przybliżyła gminę Brzostek. Zwróciła uwagę na procesy rzeźbotwórcze Pogórza Ciężkowickiego, omówiła Rezerwat „Kamera” i przedstawiła echa I wojny światowej na terenie swojej gminy. Przedstawiła 4 cmentarze w Brzostku, gdzie spoczywają obok siebie żołnierze armii austro-węgierskiej i rosyjskiej. Poruszyła także problem słabej jakości dróg powiatowych na terenie gminy. Agata zachwyciła wszystkim swoim wystąpieniem i posiadaną wiedzą. Nagrodę za II miejsce ufundował STAROSTA POWIATU DĘBICKIEGO. Agacie serdecznie gratulujemy.

Tekst : Monika Przybyłowska