INFORMACJE
Informator ósmoklasisty
KALENDARZ

Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Warsztaty scrapbookingu w naszej szkole
Logo
Warsztaty scrapbookingu w naszej szkole

10 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty scrapbookingu. Scrapbooking jest to sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Jedną z metod zdobienia kart okolicznościowych. Warsztaty poprowadziła Pani Elżbieta Mazur-Pięta, właścicielka firmy PRACOWNIA MANUFAKTURA . W szkoleniu uczestniczyła młodzież naszej szkoły z klas: II D, III F, IV N. Uczniowie podczas spotkania mieli możliwość poznania technologii drukowania i wytwarzania kart okolicznościowych. Mogli samodzielnie wykonać ozdoby z papieru za pomocą maszyny tłoczącej i wykrawającej. Przygotowane ozdoby wykorzystali do wykonani zaproszeń. Uczniowie mieli mnóstwo pomysłów na scrapbookingowe arcydzieła. Pod czujnym okiem Pani Elżbiety Mazur-Pięty, uczestnicy mieli szansę wykonać jedyne, niepowtarzalne kartki i ozdoby do prezentów.

Logo

Historycznie scrapbooking był podobnie jak przekazywane ustnie historie sposobem przekazania tradycji i zwyczajów. Po raz pierwszy znalazł zastosowanie, gdy powszechnie dostępny stał się druk, a w szczególności gazety. Pierwszymi znanymi scrapbookerami byli Mark Twain i Thomas Jefferson. Kiedy w powszechnym użytku znalazła się fotografia, zaczęto ją łączyć ze scrapbookingiem. Zaczęły powstawać pierwsze albumy z fotografiami ozdobione ścinkami z gazet oraz notatkami zawierającymi informacje, gdzie zdjęcie było zrobione czy kto na nim jest. Albumy zaczęły przybierać formę pamiętników. Zaczęły się także w nich pojawiać części prywatnej korespondencji. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga także: pieczątek dekoracyjnych, farbek i pisaków z efektem Pluster („puchnących”), szablonów, shape cutter, naklejek dziurkaczy wzorków, kolorowego proszku i podgrzewaczy do embossingu.

Logo

Zaproszenia zazwyczaj drukujemy na papierze błysk lub mat o gramaturze 250g, kolorystyka dowolna, nakład dowolny. Proponowane formaty zaproszeń które łatwo zmieścimy w koperty to:
format DL (100x210mm),
format 2xDL (100x420mm) składana po krótkim boku do formatu DL,
format 2xDL/2 (200x210mm) składana po długim boku do formatu DL,
format A6 (105x148mm) lub format A5 (148x210mm),
format 2xA6 (210x148mm) lub format 2xA5 (296x210mm) składane po długim boku do formatów A6 lub A5,
format A4 (210x297mm) składany na trzy części do formatu 210x100mm.

Logo

Przyjmując zlecenie należy dokładnie określić:
format zaproszenia;
• 2 x A6 - 210 x 148 mm (po złożeniu 105 x 148 mm)
• bigowane wzdłuż długiego boku
kolorystykę / rodzaj druku;
• pełny kolor z jednej lub dwóch stron (zadruk: 4+4 (CMYK), 4+1 (CMYK)
• kolorowy druk cyfrowy CMYK (nieograniczona liczba kolorów)
• druk całkowicie odporny na warunki atmosferyczne
papier stosowany w druku;
• 300 gram/m2 kreda matowa
usługi dodatkowe wliczone w cenę zaproszenia;
• cięcie do formatu
• bigowanie
• laminowanie folią matową lub błyszczącą (w zależności od opcji).


Tekst: Gabriela Grzyb
Zdjęcia: Kamila Nykiel





Galeria


WRÓĆ