Wolontariusze naszej szkoły kwestują w ramach VIII edycji akcji „ Pola Nadziei”
Wolontariusze naszej szkoły kwestują w ramach VIII edycji akcji „Pola Nadziei”

10 kwietnia 2015r. na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka funduszy w ramach VIII edycji akcji „Pola Nadziei”. Podczas kwesty rozdawano żonkile, które wcześniej zasadzono przed budynkiem szkoły.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. 12 kwietnia, w niedzielę wolontariuszki z Mechanika kwestowały na terenie Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Uzyskane środki finansowe z obu zbiórek zostały przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i lekarstw dla podopiecznych Dębickiego Hospicjum Domowego.

Akcja „Pola Nadziei’’ uświadamia, że bezinteresowna pomoc człowiekowi choremu daje większy wymiar naszemu społeczeństwu. Przyczynia się do budowania więzi międzyludzkich i przełamywania oporów związanych z potrzebą niesienia pomocy ludziom ciężko i nieuleczalnie chorym.

Koordynator akcji dziękuje uczennicom szkoły, które poświęciły swój czas i z dużym zaangażowaniem wzięły udział w kwestach. Są to: Natalia Wadas, Natalia Ciak, Natalia Zaręba z kl.1F oraz Klaudia Cielak, Kamila Nykiel, Klaudia Witkowska, Angelika Bokota, Małgorzata Sówka z kl.2D.

W maju odbędzie się podsumowanie akcji na szczeblu powiatowym z udziałem władz i Dyrektorów Szkół.

Opracowała: Małgorzata Wielgosz