Orszak Trzech Króli
Orszak Trzech Króli

Po raz drugi ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Barwny korowód wyszedł z kościoła Ducha Świętego. Podczas przejścia odbywały się sceny opisujące drogę Trzech Króli do Betlejem. Finał odbył się na dębickim Rynku. W Orszaku wzięło udział setki mieszkańców miasta i okolic. Spotkaliśmy wielu naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli.

Nasza szkoła czynnie włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia organizując jedną ze scen – SCENE DIABELSKĄ. Uczniowie: Jakub Zbarachewicz, Krystian Bielatowicz, Łukasz Siembab, Patryk Krupa, Szymon Zieliński, Michał Chmura, Patryk Starkiewicz, Konrad Kopala, których przygotował pan Wiesław Przybysz wcielili się w rolę diabłów. Pan Wiesław Przybysz sam czynnie wziął udział w tym Orszaku, prowadząc cały korowód z gwiazdą betlejemską.

Orszak zakończył się kolędowaniem w Rynku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów przejdzie ulicami naszego miasta.

Tekst: Bernadetta Bieniasz-Erazmus

nagroda