Krzysztof Wójcik wygrał Podkarpacką Olimpiadę Energetyczną, a Karol Łękawa został finalistą

16 kwietnia odbył się II etap oraz finał Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej, do którego zakwalifikowało się 3 naszych uczniów: Karol Łękawa i Krzysztof Wójcik z kl. IV E oraz Rafał Pieczonka z kl. IVR. II etap polegał na pisemnym rozwiązywaniu testu. 6 uczniów z największą liczbą punktów zakwalifikowało się do finału. W finale uczniowie odpowiadali ustnie na pytania zadawane przez specjalistów z zakresu energetyki: prof. z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa oraz pracowników naukowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Tematyka pytań obejmowała zagadnienia z szeroko pojętej energetyki konwencjonalnej i odnawialnej. Po przeprowadzonym finale przewodniczący Komisji Konkursowej podsumował olimpiadę. Podkreślił bardzo dobre przygotowanie merytoryczne finalistów, ich rozległą wiedzę na temat stanu energetyki krajowej i możliwości pozyskiwania czystej energii. Dostrzegł również inteligencję olimpijczyków, którzy doskonale poradzili sobie z pytaniami problemowymi. Następnie ogłosił wyniki:
I miejsce i tytuł laureata – Krzysztof Wójcik ZSZ Nr1 im. Jana Pawła II w Dębicy.
V miejsce i tytuł finalisty – Karol Łękawa ZSZ Nr1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

Laureaci i finaliści oprócz cennych nagród otrzymali indeksy na kierunek Energetyka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie uczniów.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Drapała