I miejsce w III Podkarpackim Turnieju Glazurników Szkół Budowlanych
I miejsce w III Podkarpackim Turnieju Glazurników Szkół Budowlanych

W dniu 22.05.2015 roku w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie odbył się III Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych. W turnieju naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3g: Dawid Wójcik i Hubert Borek. Uczniów przygotował i opiekę nad nimi sprawował nauczyciel Jan Kuroś.

Turniej składał się z części teoretycznej, gdzie uczniowie rozwiązywali test i praktycznej. W części praktycznej mieli za zadanie ułożyć płytki według załączonej dokumentacji.

Prace młodzieży oceniało jury składające się z przedstawicieli sponsorów, Stowarzyszenia Glazurników i nauczycieli opiekunów. W swoich ocenach Jury brało pod uwagę takie aspekty jak: zgodność wzoru z dokumentacją, estetykę wykonania, precyzję dopasowania poszczególnych elementów, staranność wykonania spoin oraz precyzję obróbki krawędzi.

W rywalizacji siedmiu szkół budowlanych z województwa podkarpackiego uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce otrzymując cenne nagrody jak np. tablet, narzędzia glazurnicze, odzież ochronną i inne.