Udział szkoły w VIII edycji akcji „Pola Nadziei’’
Udział szkoły w VIII edycji akcji „Pola Nadziei’’

Na zaproszenie Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II, już po raz ósmy nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię ,,POLA NADZIEI’.

Celem akcji jest miedzy innymi propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego człowieka, zwłaszcza cierpiącego, uwrażliwienie młodzieży na jego potrzeby oraz promowanie ruchu hospicyjnego.

Akcja ma uświadomić młodzieży, że bezinteresowna pomoc człowiekowi choremu daje większy wymiar naszemu człowieczeństwu.

2 października w siedzibie hospicjum odbyło się spotkanie inaugurujące tegoroczną akcję z udziałem koordynatorów placówek oświatowych z powiatu, na którym przedstawiono harmonogram tegorocznych działań. 10 października młodzież z klasy IA Technikum z opiekunem wzięła udział w uroczystości rozpoczęcia akcji pod pomnikiem Jana Pawła II. Uczniowie na terenie szkoły zasadzili żonkile, które wiosną po zakwitnięciu będą wręczali podczas organizowanych kwest. Uzyskanie środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i lekarstw dla podopiecznych hospicjum.

W ramach akcji „Pola Nadziei’’ organizowany jest dla uczniów konkurs. Zachęcamy młodzież naszej szkoły do wzięcia w nim udziału. Zapraszamy młodzież i nauczycieli do udziału w akcji.

Tekst: Małgorzata Wielgosz