Śpiewajmy razem pieśni patriotyczne
Śpiewajmy razem pieśni patriotyczne

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 odbyła się II Lekcja Śpiewania znanych pieśni patriotycznych, wykonywanych niegdyś przez pokolenia Polaków. Ideą lekcji była chęć ocalenia pięknych pieśni legionowych, które w historii zajmują szczególne miejsce. Były napisane i śpiewane przez pokolenie Polaków, któremu dane było wywalczyć niepodległość.

Śpiewanie, może być jednym z przejawów patriotyzmu. Uczniowie poszczególnych klas naszej szkoły, wraz z nauczycielką historii Jolantą Muter śpiewali o Ojczyźnie, białych różach, rozmarynie, szarej piechocie, Legionach...

Pieśń legionowa, to pieśń zwycięstwa, pieśń niepodległości. 11 listopada to święto radosne, jesteśmy szczęśliwi, a więc śpiewamy!

Dziękuję wszystkim za serce włożone w śpiewanie i zapraszam za rok.

Tekst: Jolanta Muter