PODSUMOWANIE ŚWIATOWEGO DNIA WODY

PODSUMOWANIE
ŚWIATOWEGO DNIA WODY

W piątek 21 marca 2014 roku w Centrum Handlowym „Raj” odbyło się podsumowanie Światowego Dnia Wody , który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Woda i Energia”.

Organizatorem tego wydarzenia i sponsorem wszystkich nagród były Wodociągi Dębickie , współorganizatorami zaś Szkoła Podstawowa Nr 11 oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1im. Jana Pawła II. Patronatem objął tę akcję Burmistrz Miasta Dębicy.

Na uroczystości nie zabrakło Burmistrza Miasta Dębicy pana Mariusza Trojana, prezesa Wodociągów Dębickich pana Jacka Gila, dyrekcji i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 11, dyrekcji i nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II , przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych , gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, rodziców, przedstawicieli prasy dębickiej oraz telewizji regionalnej.

Program obchodów był urozmaicony i ciekawy.
Na początek nagrodzono zwycięzców dwóch konkursów: plastycznego (szkoły podstawowe) i fotograficznego (gimnazjum) nie tylko dyplomami, ale również wartościowymi nagrodami ufundowanymi przez Wodociągi Dębickie.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół przygotowali szereg atrakcji na to popołudnie. Na stoiskach znajdujących się w alejkach Galerii najmłodsi mogli zmienić swój wygląd, malując sobie twarz, ozdobić gipsowy domek według własnego pomysłu.

Zainteresowani nowinkami technicznymi sterowali robotem Lego i przeprowadzali doświadczenia wykorzystując zieloną energię. Zostały też zaprezentowane miniaturowe modele: elektrowni wiatrowej, słonecznego podgrzewacza wody i eko-baterii.

Dodatkową atrakcją były również dwa pokazy mody naszych uczennic z Dębickiej Szkoły Mody zatytułowane: Prostota geometrii i Awangarda to Ty, które zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem.

Nad muzyczną stroną przedsięwzięcia czuwał wielokrotnie nagradzany na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach zespół muzyczny z naszej szkoły.

Wszystkim , którzy włączyli się w przygotowanie tego święta serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że propagowanie takich akcji stanie się już tradycją naszego miasta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy.

Marzena Rzucidło - Kołtun