VI Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki
VI Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki

8 maja w ramach Dnia Otwartego Szkoły, odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki. W tym roku po raz pierwszy uczestnikami tego konkursu byli uczniowie gimnazjów. I etap konkursu polegał na opisaniu dwóch dowolnych doświadczeń na temat ciśnienia. Do finału zakwalifikowali się uczniowie z pięciu gimnazjów:

• * Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy,
  • * Miejskiego Gimnazjum Nr 2 w Dębicy,
  • * Miejskiego Gimnazjum Nr 4 w Dębicy,
  • * Publicznego Gimnazjum w Brzeźnicy,
  • * Publicznego Gimnazjum w Czarnej.
Finaliści prezentowali opisane przez siebie doświadczenia, w których mogli wykorzystać jedynie przedmioty codziennego użytku.

Jury w składzie: pani Zuzanna Ernest, pani Katarzyna Madej i pani Urszula Krajewska – Bury oceniały pokaz zwracając szczególną uwagę na atrakcyjność i oryginalność doświadczenia, umiejętność prezentacji, dokładność wykonaniaeksperymentu oraz poprawność merytoryczną.

Po zakończeniu pokazów uczestnicy mogli wziąć udział w innych atrakcjach związanych z Dniem Otwartym Szkoły, natomiast jury udało się na obrady. Nie było łatwo wyłonić zwycięzców.

Podczas podsumowania wyników VI Akademii Gimnazjalnej, pani dyrektor Bożena Zielińska wręczyła nagrody i dyplomy również uczestnikom konkursu doświadczalnego. Zwycięzcami zostali:

I Miejsce - Wiktoria Chłopek i Gabriela Sasak z Publicznego Gimnazjum w Czarnej,
II Miejsce – Justyna Kubicka i Patrycja Malinowska z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy,
III Miejsce – Piotr Cebula i Jakub Klimczak z Miejskiego Gimnazjum Nr 2 w Dębicy.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom!

Dziękujemy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół ZSZ Nr 1 „SZANSA” za ufundowanie nagród.

Tekst: Katarzyna Madej
Zdjęcia: Katarzyna Madej