Festyn rodzinny w Przedszkolu nr 7 w Dębicy
Festyn rodzinny w Przedszkolu nr 7 w Dębicy

W dniu 10 maja 2014 miała miejsce pierwsza edycja Dnia Rodziny zorganizowana przez Dyrekcję Miejskiego Przedszkola nr 7 w Dębicy oraz Radę Rodziców.

W celu urozmaicenia uroczystości zaproszono do współpracy wielu gości, m.in. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy wraz z Dyrekcją oraz nauczycielami i uczniami.

W Pikniku uczestniczyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Pośród licznych atrakcji w postaci występów artystycznych przedszkolaków, gier i zabaw, dużą popularnością cieszyły się atrakcje przygotowane przez „Mechanik”. Dzieci nie tylko z zainteresowaniem przyglądały się, ale próbowały sterować Robotem Lego pokonując tor przeszkód oraz ćwiczyły swoje umiejętności w podnoszeniu kuleczek przy pomocy ramienia robota. Obydwa urządzenia przyniosły wiele radości nie tylko Maluchom, ale także ich rodzicom, którzy również próbowali swoich sił w ich obsłudze. Informacji na temat Ramienia Robota, czy Robota Lego oraz innych nowinek ze świata techniki udzielali uczniowie uczestniczący w pokazie wraz z ich nauczycielem prowadzącym. Uczennice ZSZ Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, przygotowały także bardzo ciekawy pokaz mody pokazując, iż ubiór nie zawsze musi być szary i nudny. Po występie doświadczonych projektantek oraz modelek w pokazie mody udział wzięły także przedszkolaki. Dla dzieci obdarzonych duszą artysty nauczyciele ZSZ Nr 1 w Dębicy przygotowali domki z gipsu oraz plansze, które przedszkolaki fikuśnie pomalowały.

Tekst: Paweł Jarosz
Zdjęcia: Dominika Maria Jezuit i Klaudia Cielak uczennice klasy 1 D