Uczniowie naszej szkoły nie boją się wyzwań
Uczniowie naszej szkoły nie boją się wyzwań

Klasy zasadniczej szkoły zawodowej profil – monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wzięły udział w pilotażowym multimedialnym kursie e-learningowym opracowanych przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (KOWEZIU). Ta innowacyjna metoda nauki wymagała od uczniów trochę poświęcenia, nic nie tracili a wręcz przeciwnie wiele zyskali. Siedząc przy komputerze nie marnowali czasu na „rozwijające” intelekt – gry, czy „wzniosłe i ambitne” kino albo równie „kształcący” Facebook.

Czas ten wykorzystali produktywnie na - samodzielną naukę. Kursy odbywały się w 10 osobowych grupach, tematyka kursów związana była ściśle z budownictwem. Udział w tym innowacyjnym projekcie był całkowicie bezpłatny a ponadto wiązał się z licznymi korzyściami dla uczniów.

Parę słów o tym jak wyglądał kurs. Po kwalifikacji uczniów na dany kurs każdy z nich otrzymał powiadomienie drogą e-mail unikalny identyfikator i hasło dostępu. W ramach każdego z modułów uczniowie zostali poproszeni o zapoznanie się z materiałem przedstawiającym i pogłębiającym tematykę kursu oraz o wykonanie określonych zadań, testów, które były na bieżąco sprawdzane i oceniane.

Dzięki takiej niecodziennej formie edukacji uczniowie zdobyli :
- praktyczną wiedzę z zakresu technologii robót wykończeniowych
- możliwość uczestnictwa w ciekawych dyskusjach ze współuczestnikami z całej Polski i Ekspertem merytorycznym na dedykowanym forum internetowym
- możliwość odbycia, konsultacji w formie czatu w trakcie realizacji każdego z modułów

Zaliczenie testów w określonym czasie, bezbłędnie wykonane zadania nie stanowiły większego problemu. Uczniowie, którzy pozytywnie ukończyli kurs otrzymali zaświadczenie wydane przez KRAJOWY OŚRODEK WSPIERANIA EDUKACJI ZAWODOWEJ i USTAWICZNEJ, wyróżniające ich na rynku pracy. Otrzymali dodatkową nagrodę w postaci darmowego karnetu do Multikina.

tekst i zdjęcia: Marta Domarska