INFORMACJE
Informator ósmoklasisty
KALENDARZ

Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


SPOTKANIE Z SKK
Logo


Dnia 28 września 2012r. odbyło się spotkanie z okazji podsumowania projektu SKK, w którym nasza szkoła uczestniczyła od 2009 roku. Jako miejsce spotkania wyznaczona została świetlica szkolna, która została specjalnie na tę okazję udekorowana przez uczniów pod nadzorem pani Grażyny Waśko. Można było zobaczyć mnóstwo pomocy naukowych oraz rzeczy, które znalazły się w szkole dzięki środkom z budżetu SKK.

Wśród uczestników znalazły się osoby pośrednio związane z projektem oraz jego sympatycy: starosta powiatu dębickiego – pan Władysław Bielawa, dyrektor wydziału oświaty Urzędu Miejskiego – pan Ireneusz Kozak, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy oraz Rady Rodziców. Resztę uczestników stanowiły osoby bezpośrednio zaangażowane w to ogromne przedsięwzięcie, czyli dyrekcja i kierownictwo warsztatów naszej szkoły, nauczyciele realizujący autorskie programy nauczania, wychowawcy klas, przedstawiciele partnerów projektu – panie: Krystyna Wróblewska (dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli), Anna Pado, Alina Reszka, Anna Rakuś i pan Marcin Woźniak z Politechniki Rzeszowskiej oraz reprezentacje uczniów czterech klas objętych działaniami SKK.

Spotkanie zainaugurowała pani dyrektor Bożena Zielińska oficjalnie witając zaproszonych gości. Jako pierwszy zabrał głos pan starosta powiatu, który odniósł się do kwestii szkolnictwa zawodowego i jego ogromnego znaczenia w kształceniu przyszłych specjalistów z różnych dziedzin. Pani dyrektor wystąpiła z prezentacją dotyczącą realizacji projektu SKK w naszej szkole oraz rezultatów, jakie on przyniósł. Kolejne osoby zabierające głos uzupełniały ten obraz i prezentowały inne aspekty działań projektowych. Centralnym punktem spotkania były wystąpienia: pani Grażyny Waśko reprezentującej czteroosobowy zespół nauczycieli SKK oraz prezentacja przygotowana przez uczniów klasy IV M (kompetencja matematyczna). Pani Waśko szczegółowo opisała korzyści, jakie przyniósł projekt szkole, uczniom i nauczycielom, ilustrując swoją wypowiedź świetnie przygotowanymi slajdami zawierającymi pamiątkowe zdjęcia i profesjonalne wykresy ilustrujące postępy uczniów oraz najważniejsze informacje. Duże zainteresowanie wśród zaproszonych gości wywołała wzmianka o publikacji, która powstała jako produkt końcowy konkursu grantowego. Był to zbiór zadań matematycznych dla techników budownictwa opracowany przez panią Grażynę Waśko wspólnie z uczniami klasy realizującej kompetencję matematyczną. Zgromadzeni słuchacze natychmiast wyrazili chęć obejrzenia książki, więc kilka egzemplarzy zaczęło przechodzić z rąk do rąk. Publikacja spotkała się z niekłamanym podziwem i zainteresowaniem do tego stopnia, że co ambitniejsi i mający pojęcie o matematyce goście próbowali swoich sił rozwiązując zamieszczone tam zadania.

Tymczasem głos zabrali przedstawiciele młodzieży. Wojciech Szewc z klasy IV M ze swadą i humorem opisał korzyści dla uczniów wynikające z uczestnictwa w projekcie, a Konrad Głowacki z tej samej klasy zaprezentował rezultaty swojej żmudnej pracy ze specjalistycznym programem SketchUp, służącym do tworzenia trójwymiarowych obrazów budynków (wewnątrz i z zewnątrz), z którym zapoznał się dzięki jednemu z działań SKK. Widzowie byli pod dużym wrażeniem, biorąc udział w wirtualnym spacerze po szkole.

Nie można oczywiście pominąć wypowiedzi przedstawicielek WSEiI, pani Pado i pani Reszki, które w samych superlatywach wyraziły swoją opinię o współpracy z naszą szkołą. Pochwały te skierowane były zarówno do uczniów i nauczycieli, jak i szkolnego koordynatora – pani dyrektor Bożeny Zielińskiej i dotyczyły wzorowego prowadzenia dokumentacji oraz zaangażowania w poszczególne działania.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania łącznie z młodzieżą udali się do Izby Patrona, gdzie czekał wyśmienity poczęstunek. W znacznie swobodniejszej atmosferze można było wymienić opinie oraz powspominać trudne początki. Wyraźnie można było poczuć przyjazną atmosferę panującą pomiędzy wszystkimi osobami związanymi z projektem, która wynikała z faktu, że wspólnie pokonaliśmy trudności i zakończyliśmy projekt z sukcesem.


Tekst: Barbara Porzuczek
Zdjęcia: Marek Grzebieluch



Galeria


WRÓĆ