„Szkoła Kompetentnych Liderów”

Uczniowie naszej szkoły: Marcin Gawron- kl. 3B TZ, Konrad Czech- kl.3B TZ, Maksymilian Jędrzejczyk-kl.3R TZ oraz Dominik Michnik-3R TZ z sukcesem zakończyli zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej.

Odbywały się one w ramach działania projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji- „Szkoła Kompetentnych Liderów”.

Celem tego działania było zapoznanie się ze specyfiką zajęć na studiach wyższych przez najzdolniejszych uczniów, uczestniczących w projekcie. Zajęcia odbywały się w systemie weekendowym na Politechnice Rzeszowskiej w maju i wrześniu 2011r.Było to sześć zjazdów sobotnio- niedzielnych.

Wykładowcy uczelni: dr inż. Sylwia Dziedzic, mgr Katarzyna Kania, prof. dr hab. inż. Leszek Woźniak, dr inż. Marian Woźniak prowadzili zajęcia z j. angielskiego, marketingu i zarządzania.

Młodzież podczas pobytu na zajęciach miała zapewnioną opiekę, wyżywienie i nocleg. Mogła również korzystać z bazy naukowo- technicznej uczelni. Sobotnie popołudnia 45osobowa grupa słuchaczy spędzała w kinie „ Helios”, oglądając najnowsze filmy.

Ostatni zjazd odbył się 24-25 września 2011r. W sobotę przy grillu uczestnicy w miłej atmosferze wymieniali się wrażeniami i opiniami z pobytu na uczelni.

Uroczyste rozdanie certyfikatów odbyło się w niedzielę. Dziekan wydziału wręczył słuchaczom zaświadczenia o uczestnictwie w zajęciach dydaktycznych i zaliczeniu przedmiotów wraz z liczbą punktów ECTS.

Uroczystość zakończyła się „śpiewającym” wykładem w wykonaniu wykładowców z Politechniki.

Udział uczniów w tym działaniu projektu pozwolił im na zdobycie nowej wiedzy i doświadczeń.

Młodzież, która w przyszłości będzie chciała podjąć studia na Politechnice Rzeszowskiej zwolniona będzie z obowiązku zaliczenia zajęć odbytych w ramach „Szkoły Kompetentnych Liderów”.

Opracowała: Małgorzata Wielgosz