"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!
"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

W dniu 25 września uczniowie klasy II wraz z nauczycielami, wzięli udział w sprzątaniu lasu w nadleśnictwie Jawornik, partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.

Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!", a jej celem było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Wraz z uczniami naszej szkoły udział w akcji wziął starosta powiatu dębickiego Pan Piotr Chęciek. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efektem pracy było zebranie kilku worków śmieci. Na zakończenie, uczestnikom akcji, pracownicy nadleśnictwa przygotowali miłą niespodziankę – ognisko z pieczeniem kiełbasy. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał wszystkim do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko.

Koordynatorzy przedsięwzięcia dziękują za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

Należy nadmieni, że akcja ta prowadzona jest w Polsce od 1984roku. Zainicjowała ją Polka mieszkająca w Australii Pani Mira Stanisławska –Meysztowicz. Jest ona założycielką Fundacji Nasza Ziemia. Hasło tegorocznej akcji brzmi- „Sprząta-MY”- czyli sprzątamy po sobie.

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!

Opiekunowie: Maria Kasprzyk, Anna Kucharska