„Mechanik” otrzyma multimedialną mobilną pracownię komputerową

W środę 2 października w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom szkół z województwa podkarpackiego certyfikatów, potwierdzających zdobycie nagrody w postaci mobilnej pracowni multimedialnej w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).Taką pracownię, jako jedyna szkoła z Dębicy otrzymał Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

„Rząd od kilku lat stara się wyrównać dysproporcje w dostępie do nowoczesnych technologii w edukacji. Projekt OSE to jedno z takich działań”- takie słowa do zebranych na uroczystości wypowiedziała wojewoda podkarpacki pani Ewa Leniart.

Projekt Ministerstwa Cyfryzacji, którego operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, zakłada zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu w każdej szkole w Polsce.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać pracę plastyczną „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek, czyli propozycji rozwojowych Ministerstwa Cyfryzacji dla szkół.

W sumie do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Multimedialne pracownie, przyznane w konkursie #OSEWyzwanie, będą przekazywane do szkół w roku szkolnym 2019/20.

Cieszymy się, że nasi uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych pracowni multimedialnych.

„Mechanik” otrzyma multimedialną mobilną pracownię komputerową

Tekst: Bożena Zielińska